Passolig Nedir?

Türk futbolunda yıllar önce bir değişiklik yapılarak elektronik bilet sistemine geçildi. İlk kez 14 nisan 2014 yılında kullanılmaya başlanan bu sistemle birlikte kağıt bilet devri resmen bitti. Bu şekilde insanlar daha kolay işlemlerini yaparak içeri girebiliyor. Elektronik bilet olarak adı Passolig konmuştur. Passolig uygulamasıyla birlikte taraftarlar maç için aldıkları bileti passolig kartlarına yükleyebilmektedir. Maç bilgileri taraftarların telefonlarına ve e-posta ile iletilmektedir. Bu sistem sayesinde daha hızlı bir süreç yakalanmış olundu. Taraftarlar bu sayede hiç beklemeden maçlara hemen giriş sağlayabiliyor. Dünden bugüne Passolig ile alakalı sistem tamamen oturmuş ve sıklıkla kullanılmaktadır. Taraftarlar herhangi bir sorun yaşamadan maçlara giriş yapabilmektedir. Passolig kart ile fırsatlardan yararlanabilir ve kartın avantajlarından sonuna kadar faydalanabilirsiniz. Passolig sayesinde aynı zamanda bilet için kuyrukta bekleme devri bitmiştir. Hemen sizde başvurarak bu karta hemen sahip olabilirsiniz.

Passolig Nedir

Passolig Hizmetleri

Passolig kart kullanan taraftarlar stadyumlarda maçları izleme fırsatını bulabilir. Sevdiklerinizle birlikte güvenle maçı izlemek için Passolig üzerinden bilet alabilirsiniz. Günlük hayatın birçok alanında Passolig kart kullanılabiliyor. Sporseverlere özel olarak sunulan fırsatlardan bu kart sayesinde faydalanabilirsiniz. Passolig hizmetinin en büyük faydalarından birisiyse stadyum önlerinde kuyrukta beklemeye gerek kalmamasıdır. Kendi koltuğunuza kısa sürede giderek maçı sevdiklerinizle beraber izleme şansını sunar. Passolig kartı aynı zamanda alışverişlerde kullanılabilir. Taraftarı olduğunuz kulübe harcama yaparak destek olabilirsiniz. Farklı bir karta gerek kalmadan Passolig ile bazı şehirlerde toplu taşıma araçlarını sorunsuz kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra stadyumlarda bulunan kafe ve büfelerde kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Üzerinizde nakit para taşımaya gerek olmadan kart ile alıverişlerinizi yapabilir ve bu zorunluluktan kurtulabilirsiniz. Passolig kartlar temassız özelliğe sahiptir. Dolayısıyla 120 liraya kadar olan ödemelerde herhangi bir şifre gerektirmeden alışverişlerinizi temassız özelliğiyle yapabilirsiniz. Onlarca sektör çeşitli fırsatları kart sahiplerine sunarak bu avantajlardan faydalanmasını sağlamaktadır. Özel promosyon ve indirimlerden faydalanmak bir diğer avantajıdır.

Passolig Nasıl Alınır?

Passolig kart alabilmek için resmi web sitesine girmeniz gerekir. Sitede bulunan “Passolig karta başvur” üzerinden Hemen Al bölümüne girebilirsiniz. Karşınıza çıkacak ekran üzerinden formu doğru bilgilerle doldurarak giriş yapabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra numaranıza gelen şifreyi ekrana girin ve ilerleyin. Passolig kart türünü seçtikten sonra sisteme fotoğrafınızı yüklemeniz gerekir. Bu işlemlerin hepsini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra ödeme kısmına geçebilirsiniz. Kredi kartı, nakit veya promosyon kodundan herhangi birini seçerek ödemeyi yapabilirsiniz. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra kartınız formda belirttiğiniz adrese en kısa süre içinde ulaştırılır. Kartınızın elinize ulaşmasına gerek kalmadan maçlara giriş yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir engel yoktur. Akıllı telefonunuza Passolig uygulamasını indirerek tanımlı biletinizle maça giriş yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde kartı beklemek gibi işlemlerden kaçınmak mümkün hale gelebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir