Fon Perde Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Fon perdelerinizi seçerken ilk önce alacağınız perdenin kumaşına dikkat etmelisiniz. Kumaşın katlanması zor ise ya da kalın bir kumaş ise, perdenizi açtığınız zaman kolay bir şekilde katlanmayacak ve pencerenizin önünde ağır bir görüntüye sebep açacaktır. Yıkanabilir kumaşlardan üretilen fon perde modelleri de temizlik işinizi kolaylaştıracaktır.

Renk seçimini yaparken mobilyalarınız ve duvarınız ile uyumlu olan renkleri seçmelisiniz. Ayrıca aşırı güneş alan odalarda parlak olan renkleri tercih etmemelisiniz. Güneş ışığı parlak perdeleri daha hızlı soldurabilir. Pencerenize uygun olan perdeleri seçerken, perdenizin enine 10’ar cm daha ekleyerek hesaplama yapmalısınız. Böylelikle kullandığınız perdenin pencerelerinizi tamamen örtmesini sağlayabilirsiniz.

damask-pudra-tul-fon-perde-32

Fon Perde Rengi Nasıl Seçilmeli?

Fon perdeler, dekorasyonunuza canlılık katabilecek olan perde modelleridir. Salon ve genel ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen fon perde modelleri ışığı engelleyebilme özelliklerine sahiptir. Mobilya ve duvar renginiz ile zıt ola fon perde renkleri seçtiğiniz zaman ise, dekorasyonunuza büyük bir estetik duruş katabilirsiniz. Fon perdeler, kullandığınız perdelerin üst bölümlerini kapatabileceği için buna uygun bir dekorasyon stili de elde etmeyi deneyebilirsiniz.

Fon perdeler keten, süet, pileli, desenli ya da düz olarak üretilmektedir. İstediğiniz farklı ölçülerde üretilen perdeler uzun kullanım ömrüne sahiptir. https://www.perdesiparisi.com/tr adresini ziyaret ederek ihtiyacınız olan fon perde modellerine ve diğer tüm perde çeşitlerine güvenilir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.